image
0 Comment

Paulina Łukaszewska

Od kiedy pamiętam, uwielbiałam przebywać z dziećmi i opiekować się nimi.  Zawsze marzyłam, aby zostać nauczycielem i nie wyobrażałam sobie siebie w innym zawodzie. Swoją przygodę w pracy z dziećmi zaczęłam od ukończenia kursu animatora, który pomógł mi się przenieść w świat dziecięcych zabaw. Moim zdaniem najważniejsze w pracy z dziećmi są cierpliwość i zrozumienie małego człowieka. Łatwo nawiązuję kontakt z dziećmi. Wspólne zabawy, gry, czytanie książek , wykonywanie prac plastycznych oraz śpiewanie sprawia mi wiele radości . Lubię wykonywać z dziećmi doświadczenia oraz eksperymenty, zabawy sensoryczne i kulinarne. Codziennie wraz z grupą odkrywamy i poznajemy świat. Staram się, aby formy i metody codziennej pracy były dobierane do potrzeb grupy. Uwielbiam również tworzyć  pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniają zajęcia.

Uśmiech dziecka i jego postępy są dla mnie największą nagrodą i motywacją do dalszej pracy, o czym przypominają mi słowa wielkiego pedagoga Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W swojej pracy zawsze kieruję się dobrem dziecka. Chętnie poszerzam swoje kompetencje, biorąc udział  w różnych szkoleniach, warsztatach i konferencjach związanych z edukacją i wychowaniem .

Przedszkole jest miejscem, w którym dzieci spędzają większość swoje czasu, dlatego najważniejsze dla mnie jest to, aby dzieci miały poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Moim zadaniem jest, aby przedszkolaki pokochały przedszkole, które jest jak „drugi dom”: pełen zrozumienia, troski, miłości oraz wrażliwości. Staram się nie być dla dzieci tylko pedagogiem, ale także  przyjacielem, który cieszy się z każdego osiągnięcia i sukcesu dziecka. Bardzo ważne dla mnie jest to, aby relacje w grupie opierały się na wzajemnym szacunku, zaufaniu i życzliwości.

Na co dzień jestem osobą pogodną, otwartą na świat i ludzi, która nie lubi się nudzić. Wolny czas lubię spędzać z rodziną, przyjaciółmi, a także na rozwijaniu swojej pasji, jaką są góry.