Sala Zabaw

Konstrukcja zabawowa Małpi Gaj dostarcza naszym dzieciom wiele możliwości kreatywnej, ciekawej zabawy w otoczeniu kolorowych piłeczek, zjeżdżalni i przeszkód. Jest to unikalna forma zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym.

W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, dzieci ze wszystkich grup, pod opieką naszej kadry, korzystają z uroków naszej kolorowej sali zabaw, spędzając w niej miło i kreatywnie czas. Przywiązujemy szczególną wagę do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom podczas zabawy. Urządzenia, które znajdują się w sali zabaw spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa i są dostosowane do zabaw z dziećmi w wieku przedszkolnym. Kontrolujemy codziennie stan techniczny konstrukcji, dbamy o jej czystość i przestrzegamy zasad prawidłowego korzystania z sali zabaw. Zachęcamy również rodziców z dziećmi, którzy odwiedzają nasze przedszkole, do zabawy w Małpim Gaju, która dba o rozwój w sferze emocjonalnej, społecznej, fizycznej naszych kochanych przedszkolaków.

Dlaczego polecamy Małpi Gaj?

Wszechstronny rozwój naszych dzieci, we wszystkich sferach funkcjonowania: poznawczej, społecznej,emocjonalnej,fizycznej zapewnia nasza wyjątkowa sala zabaw. Wspólna zabawa z dziećmi, z rówieśnikami pobudza do aktywności fizycznej naszych dzieci i buduje pozytywne nastawienie do aktywnego stylu życia w przyszłości. Regularne korzystanie z sali zabaw przyczynia się do kształtowania prawidłowej postawy ciała, układu kostnego i bardzo dobrej kondycji fizycznej. Małpi Gaj jest nieocenioną pomocą w organizowaniu dzieciom zabaw ruchowych w okresie zimowym, kiedy dzieci spędzają niewiele czasu na podwórku. Okrzyki radości, śmiech wzmacniają również układ oddechowy oraz dotleniają organizm naszych pociech. Podczas zabaw kształtują się relacje dzieci z rówieśnikami, nasze przedszkolaki uczą się tworzenia relacji w grupie, współpracy, wzajemnej pomocy i współzawodnictwa.

Nasze maluchy doświadczają różnych uczuć, emocji, które rozwijają ich postrzeganie świata i innych ludzi w ich otoczeniu.

W Małpim Gaju znajduje się kilkumetrowa konstrukcja zabawowa, a w niej jest zjeżdżalnia, kilka tysięcy kolorowych piłeczek, wspaniałe przeszkody do ominięcia podczas zabaw, przejścia w kształcie tunelów. Sala jest bardzo dobrze oświetlona, Opiekun zawsze może obserwować swoje bawiące się dziecko.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!