Zajęcia w Przedszkolu Hula-Hop

Zajęcia, które zapewniamy dzieciom w ramach czesnego:

1. Glottodydaktyka i Glottozabawa w Naszym Przedszkolu.

Glottodydaktyka to edukacja językowa dzieci, której celem jest dobre przygotowanie dzieci do nauki czytania i pisania, uczenie właściwej techniki płynnego czytania ze zrozumieniem i pisania, kształtowanie nawyków czytelniczych i świadomości ortograficznej.

W naszym przedszkolu realizujemy zajęcia glottodydaktyczne w formie glottozabaw.

Wyjątkowo skuteczne zajęcia Glottozabaw, ułatwiają dzieciom przyswajanie umiejętności czytania i pisania i opierają się na autorskich piosenkach, pomysłowych zabawach odkrywających przed dziećmi świat głosek i liter formie muzyczno – ruchowych i plastycznych aktywności. Prowadzone przez nauczyciela – specjalistę, glottodydaktyka, współpracującego z profesorem Bronisławem Rocławskim – twórcą glottodydaktyki,

Czym są glottozabawy w Przedszkolu Hula – Hop?

Zajęcia glottozabaw to zabawy dydaktyczno – muzyczo – ruchowe, których celem jest kreatywna nauka liter, czytania i pisania dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Dzieci poznają świat dźwięków mowy i ćwiczą umiejętności niezbędne w nauce czytania i pisania, czemu towarzyszy ruch i śpiew! Dzieci wykonują zadania na specjalnych autorskich glottokartach, pomocnych w nauce literek, na których dzieci piszą po śladach litery, łączą je w pary i tworzą własny projekt.

 Na zajęciach wykorzystujemy specjalistyczne pomoce dydaktyczne, a dzieci uczą się poprzez zabawę specjalnymi KLOCKAMI LOGO – DUŻYMI I MAŁYMI, skaczą na GLOTTODYWANIKACH , układają ROZSYPANKI OBRAZKOWE autorstwa prof. B. Rocławskiego – specjalisty edukacji dziecięcej i twórcy systemu glottodydaktycznego.

Efekty glottozabaw:

 • Dzieci zaskakująco szybko poznają litery i uczą się prawidłowego wypowiadania głosek, płynnego przechodzenia z litery na literę niezbędnego w nauce czytania.
 • Dzieci uzyskują wysoki poziom gotowości szkolnej, wyższy od rówieśników nieobjętych metodą.
 • Dzieci poprawnie identyfikują litery, prawidłowo dzielą wyrazy na głoski, bez błędów.
 • Uczymy dzieci metody czytania: ślizgania się, bez głoskowania, są zainteresowane czytaniem, zdobywaniem wiedzy i chętnie chodzą do szkoły, ponieważ osiągają sukcesy i lubią się uczyć.
 • Dzieci uczestniczą w zajęciach rozwijających umiejętności czytania ze zrozumieniem.
 • Dzieci uczestniczą w procesie twórczego przyswajania wiedzy poprzez aktywność ruchową i twórczą – nauka liter staje się przygodą!
 • Zajęcia Przeciwdziałają dysleksji, dysgrafii i dysortografii.

2. Rytmika – zajęcia z elementami Gordonek Zajęcia muzyczne prowadzone są według teorii uczenia się muzyki (MLT) profesora Edwina E. Gordona. Staramy się wspólnie poznawać dźwięki i inne melodie, do których próbujemy koordynować nasze ruchy i całe ciało.

3. Zabawy sensoryczne – mieszamy, przelewamy, gnieciemy, smakujemy, wąchamy, dotykamy. Poznajemy świat za pomocą zmysłów. Podczas zabaw poznajemy różne konsystencje, tekstury, wielkości, kształty, zapachy i smaki. Zajęcia sensoryczne dają mnóstwo frajdy, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, stymulują receptory, pobudzają kreatywność… Dzieci je uwielbiają!

4. Plastyka Ekspresywna™ – Szaleństwo działań plastycznych dla małych i dużych. Sięgając do głębokich pokładów kreatywnej energii uwalniamy emocje i twórczy potencjał. Przestrzeń dla rozwoju i relaksu. Podczas szkolenia poznasz szereg pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni (np. malowanie przy użyciu huśtawki!) oraz wykorzystanie materiałów i technik plastycznych, które pozwalają puścić wodze fantazji dosłownie i w przenośni. Delikatne malowanie cienkim pędzelkiem jest tutaj dozwolone, ale zdecydowanie bardziej stawiamy na wspieranie rozwoju motoryki dużej, np. „chlustanie” i „pluskanie” farbą, tupanie bosymi stopami po wielkim płótnie i po prostu „wylanie” emocji z siebie na płótno!

5. Trening Kreatywnego Wczesnego Rozwoju™ (TKWR™) to kompleksowy program wspierania kreatywnego rozwoju osób w wieku od 0 do 100 lat. Bazuje na podejściu coachingowym oraz twórczej edukacji. Dzięki wykorzystaniu Strategii Ekspresywnych© oraz Modelu CSC© charakteryzuje się wysokim poziomem zaangażowania kreatywnego zarówno Dziecka-Uczestnika jak i Trenera.

6. Sensoplastyka® – Nadrzędnym celem marki Sensoplastyka® jest konstruktywne wspieranie rozwoju kompetencji intra- i inter-personalnych uczestników zajęć. Naszym zadaniem jest stworzenie takiej przestrzeni (zarówno tej fizycznej jak i psychicznej-relacyjnej) aby to umożliwić.

4. Angielski metodą Early Stage –  realizowany program opracowany jest przez metodyków i dostosowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. W formie zabawy uczymy się wielu rymowanek, piosenek i nowych słówek i osłuchujemy się z językiem angielskim.  Integracja zajęć w dwóch językach, przy pomocy wybitnej metody: czytania i pisania stwarza warunki do lepszego przyswajania dwóch systemów języka – polskiego i angielskiego. Atrakcyjna zabawa, wyzwalająca twórczą aktywność Twojego Dziecka w dwóch językach – w polskim i angielskim. 

5. Zajęcia plastyczne – codziennie coś nowego! Dzieci codziennie uczestniczą w zajęciach plastycznych, do których używamy farb, kredek, plastelin, papieru, krepiny, masy solnej i innych materiałów. Podczas zajęć plastycznych tworzymy nasze małe dzieła sztuki. Zajęcia mają na celu usprawnienia motoryki małej, spostrzegawczości wzrokowo-ruchowej oraz sprawności manualnej. Wpływają na rozwój twórczego myślenia, rozwijają wyobraźnię plastyczną oraz poprawiają koncentrację uwagi. Sprawiają dzieciom dużo radości i poprawiają samoocenę.

6. Warsztaty kulinarne – wspólnie przygotowujemy smaczne posiłki, zapoznajemy dzieci z produktami, ze sposobami przygotowywania posiłków np. przygotowywanie ciasta i lepienie pierożków czy pizzy i wiele innych.

7. Edukacja przyjazna dzieciom i wzorowe przygotowanie do szkoły – w profesjonalny sposób Panie Nauczycielki zapoznają dzieci z literkami i cyferkami. Uczą pisać i czytać.

8. Eksperymenty i doświadczenia –  razem z dziećmi sprawdzamy co i jak działa. Np Eksperyment Magia Suchego Lodu- obserwujemy sublimację suchego lodu zamykając obłoki w bankach mydlanych.

Pasta dla Słonia- każdy słoń potrzebuje ogromnej ilości pasty do zębów, dlatego przedszkolaki ze składników znalezionych w każdej kuchni potrafią wyczarować ogromne ilości piany.

Wulkan- prawdziwe eksperymenty nie obejdą się bez stworzenia wulkanu z użyciem sody oczyszczonej i octu. Już wiemy jak uwalnia się CO2. Oraz wiele wiele innych….

Zajęcia dodatkowe:

 1. Zajęcia Lego – kreatywne zajęcia poprzez zabawę z wykorzystaniem kloców Lego. Dzieci zamieniają się w małych konstruktorów. Najpierw instruktor objaśnia do czego służą dane elementy, a potem przychodzi czas na działanie…
 2. Taniec – prowadzimy zajęcia z tańca towarzyskiego oraz Zumby. Podczas zajęć uczymy się technik tańca, koordynacji ciała i wyczucia rytmu. Choreografia jest dostosowana do wieku i możliwości dzieci. Nie brakuje dobrej zabawy. Zajęcia rozwijają koordynacje ruchowa.
 3. Gimnastyka korekcyjna – celem ćwiczeń jest profilaktyka oraz leczenie wad postawy. Polega na wzmocnieniu i uelastycznieniu konkretnych partii mięśni. Utrwalamy w dzieciach nawyki dotyczące utrzymania prawidłowej postawy ciała.
 4. Judo – to coś więcej niż tylko zajęcia fizyczne, to sztuka życia, która sprawdza się na co dzień, jest solidnym fundamentem do radzenia sobie w dorosłym życiu. W życiu tak jak w sporcie dzieci uczą się, iż nie zawsze wygrywają przez co uczą się pokory. Zajęcia dla dzieci obejmują gry i zabawy ogólnorozwojowe z elementami judo. Judo uczy dzieci wytrwałości oraz szacunku do siebie i innych. Zajęcia ogólnorozwojowe kształtują wytrzymałość, szybkość i zręczność oraz siłę, wpływają na koordynację przestrzenną.
 5. Karate – sztuka walki dla dzieci, zajęcia pomagają osiągnąć pełną koordynację ruchową, rozwijać równowagę oraz płynność ruchów. Lekcje karate to nie tylko ćwiczenia ciała lecz umysłu. Na zajęciach dzieci uczą się poznawać swoje własne ograniczenia oraz stawiać im czoła, jest to również kształtowanie stanowczości, opanowania, spokoju i koncentracji.
 6. Ceramika – czyli zabawa z gliną. Bawimy się, modelujemy, gnieciemy, rzeźbimy, lepimy itp. Proces tworzenia jest ważniejszy niż efekt. Dzieci tworzą swoje dzieła sztuki. Cenne doświadczenie sensoryczne, które stymuluje układ nerwowy. Zajęcia rozwijają motorykę małą naszych dzieci. Ponadto praca z gliną wycisza, uczy cierpliwości i doskonali umiejętność koncentracji.
 7. Szachy – poprzez zajęcia od najmłodszych lat uczymy się analizowania oraz logicznego myślenia. Na zajęciach dzieci uczą się oceniania sytuacji, planowania, organizacji oraz przewidywania konsekwencji. Są bardziej odporne na rozpraszanie uwagi, mają lepszy refleks i koordynację ruchową. Gry uczą cierpliwości oraz szacunku do drugiej osoby. Dzieci uczą się odpowiedzialności za podejmowane decyzje oraz radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Zajęcia są przystosowane dla grup wiekowych.
 8. Logopeda – Głównym celem zajęć logopedycznych jest stymulowanie mowy w celu prawidłowego porozumiewania się z otoczeniem. Ćwiczenia mają na celu korygować nieprawidłową wymowę w sferze fonetycznej, leksykalnej czy gramatycznej.

A ponadto…. 

 1. Wycieczki – częste wyjazdy do ciekawych miejsc – teatrów, wystaw np. wystawa klocków Lego, Centrum Nauki Kopernik, Magiczne Ogrody, Farma Iluzji i wiele wiele innych.

Organizujemy również spotkania z ciekawymi ludźmi i osobistościami! Dzieci kochają wycieczki!

 Program Edukacyjny:

 • zajęcia rozwijające kreatywność -zajęcia sensoryczne
 • Sensoplastyka® to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw.
 • Trening Kreatywnego Wczesnego Rozwoju™
 • Plastyka Ekspresywna™ – Szaleństwo działań plastycznych dla małych i dużych.
 • Glottodydaktyka- zajęcia wspomagające rozwój języka
 • zajęcia rozwijające samodzielne działanie dziecka – przestrzeń sprzyjająca rozwojowi dziecka
 • zajęcia muzyczno-rytmiczne
 • zajęcia rozwijające koordynacje ruchowa
 • warsztaty kulinarne
 • eksperymenty i doświadczenia
 • autorskie projekty edukacyjne
 • własny ,zielony plac zabaw
 • edukacja przyjazna dzieciom i wzorowe przygotowanie do szkoły – bogaty wachlarz zajęć dodatkowych (judo, karate, taniec, szachy, warsztaty lego, ceramika, zumba, gimnastyka korekcyjna itp.)
 • Early Stage – angielski jako drugi język komunikacji w codziennych sytuacjach
 • wczesna nauka nauka pisania i czytania przez metodę Glottodydaktyki