image
0 Comment

Magdalena Wojewoda

Pewnego dnia, z miłości do wiedzy o nieprzeniknionym umyśle dziecka, rozwinęła się moja pasja do nauczania, którą podążam do dnia dzisiejszego. Moją pracę z dziećmi cechuje kreatywność, pomysłowość, idea podążania krokiem dziecka, by wspomagać i kierować jego umysł w stronę pokonywania kolejnych etapów rozwoju.

Moje działania ukierunkowane są na wspomaganie rozwoju językowego, muzycznego oraz poznawczego dzieci w Glottodydaktyce. Będąc wieloletnim edukatorem systemu glottodydaktyki Profesora Bronisława Rocławskiego, nadałam nowy kierunek działań w metodyce nauczania czytania i pisania w odniesieniu do melodyjnego przyswajania głosek i sylab w autorskich piosenkach i innowacyjnych glottozajęciach.

W swojej pracy w przedszkolu , jako współautorka książeczki i płyty: „Glottozabawy z piosenką”, posługuję się różnorodnymi sposobami na naukę czytania i pisania, które sprawiają, że dzieci z radością, w zabawie, podczas melodyjnych, rymowanych tekstów, uczą się liter, rozpoznawania sylab i łączenia ich w wyrazy.

Jako założycielka firmy GLOTTOZABAWA oraz edukator na kursach dla nauczycieli, dzielę się z pedagogami swoją pasją nauczania i wdrażam nowe pomysły zajęć z dziećmi podczas tworzenia kart zajęć i ich opisywania.

Interesuję się również nauczaniem języka angielskiego w duchu dwujęzyczności. Prowadzę zajęcia z języka angielskiego, podczas których wykonuję z dziećmi projekty plastyczne, bazuję na idei integralności ciała i umysłu, a ruch, muzyka i rytm stanowią nieodzowną część zajęć. Wykorzystuję metody reagowania całym ciałem oraz metodę komunikacyjną, dzięki którym dzieci przyswajają słownictwo oraz zwroty podczas aktywnych, różnorodnych działań.

W wolnym czasie czytam książki, słucham muzyki i chodzę na koncerty.  Chwile spędzone z Rodziną, w gronie najbliższych oraz przyjaciół dają mi dużo sił i zapewniają szczęście.

Zapraszam do poznania świata Glottozabaw : https://glottozabawa.pl/